Wymiana łańcucha w rowerze

Planujesz wymianę łańcucha w rowerze? Jeżeli chcesz się tego podjąć samodzielnie, to będziesz musiał użyć kilku niezbędnych narzędzi. Praca nie powinna sprawiać większego problemu, pod warunkiem, iż zakupiłeś odpowiedni łańcuch. A zatem, co powinno się znaleźć na wyposażeniu warsztatu?

czytaj całość »
O czym pamiętać przy zakupie roweru?

Kupując rower, ustalmy sobie listę priorytetów, jakie powinien spełniać i ściśle określmy zaplanowany budżet. Dopiero wtedy możemy ruszać na poszukiwania. W przeciwnym wypadku, ilość opcji, mnogość wariantów i różnorodność typów pojazdów, spowoduje mętlik w głowie.

czytaj całość »
Rowery do 2500 zł

Przedział cenowy pomiędzy 1 500 zł a 2 500 zł to najpopularniejsza kategoria dla klientów nieprofesjonalnych. Różnice w cenach wynikają z wielu kwestii – od solidności i jakości konstrukcji poczynając a na wyposażeniu w opcje dodatkowe i marce kończąc. Często także, koszt zakupu jest wynikową tych wszystkich elementów.

czytaj całość »
Rowery dla osób z nadwagą

Wiele z dostępnych na rynku rowerów nie jest przeznaczonych dla osób, które ważą powyżej 100 kg czy 120 kg. Prym w tym zakresie wiodą szosówki, które z racji odchudzonej konstrukcji i cienkich opon, źle zniosą tego typu obciążenie

czytaj całość »
Rowery do 1000 zł

Czy możliwy jest zakup dobrego jakościowo roweru za kwotę poniżej 1 000 złotych? Wszystko zależy od tego jakie masz wymagania i jak będzie wyglądać sposób użytkowania sprzętu. Nie bez znaczenia pozostaje także fakt, czy myślisz o pojeździe nowym czy też masz na oku jakiś model używany.

czytaj całość »
Jaki rower kupić?

Jaki rower kupić? Przed tym pytaniem staje każdy, zarówno osoba, która nabywa swój pierwszy sprzęt jak i Ci, poszukujący alternatywy dla posiadanego pojazdu. Jedną z kluczowych kwestii będzie cena.

czytaj całość »
Czyszczenie hamulców w rowerze szosowym

Czyszczenie hamulców w rowerze szosowym nie jest zadaniem zbyt skomplikowanym i nie wymaga posiadania szczegółowej wiedzy technicznej. Można je raczej potraktować jako prostą pracę serwisową, dającą satysfakcję a jednocześnie pozwalającą oderwać na chwilę myśli od codzienności.

czytaj całość »
Co ubrać na rower gdy pada deszcz

Nie chcesz rezygnować z jazdy na rowerze ze względu na niesprzyjającą aurę? Może pora więc pomyśleć o odpowiednim stroju, który zabezpieczy w te bardziej deszczowe dni?

czytaj całość »
Koszt utrzymania roweru w sezonie

Próbowaliście oszacować kiedykolwiek, jaki jest koszt utrzymania roweru w sezonie? Ustalenie konkretnej, uśrednionej kwoty jest niemożliwe, ze względu na różne ceny podzespołów do danych modeli rowerów, niejednorodne nakłady związane z ewentualnymi naprawami czy indywidualna częstotliwość użytkowania sprzętu.

czytaj całość »
Sakwy i torby rowerowe

Planujesz dłuższą wyprawę rowerem? A może nawet podczas krótkich wyjazdów lubisz mieć kilka drobiazgów przy sobie? Jeżeli jazda z plecakiem okazuje się niewygodna, warto postawić na sakwy i torby rowerowe. Mnogość modeli, dostępnych na rynku, zadowoli nawet najbardziej wymagających klientów.

czytaj całość »
Kupno stopki rowerowej

Jeżeli planujesz zakup stopki rowerowej, to masz do wyboru kilka możliwych opcji. Rynek oferuje bowiem różne warianty, dostosowane do niejednolitych potrzeb użytkowników. Stopka mocowana z tyłu roweru (do tylnego trójkąta ramy) jest rozwiązaniem najbardziej uniwersalnym i najpowszechniejszym. Drugą, często spotykaną jest stopka montowana centralnie.

czytaj całość »
Czy i kiedy można jeździć rowerem po chodniku?

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, kierujący pojazdami (czyli rowerami także) nie mogą jeździć po chodniku. Jednakże od tej zasady istnieją wyjątki, które warto znać, by móc uzasadnić swoją obecność w danym miejscu.

czytaj całość »
Rodzaje opon rowerowych

Chcesz jeździć na tych samych oponach w terenie oraz po asfalcie, czując jednakową satysfakcję? Rozwiązanie to jest bliższe sferze marzeń, niż rzeczywistości.

czytaj całość »
Wybór kasku rowerowego dla dziecka

Zaszczepiając w dziecku zamiłowanie do aktywnego tryby życia, warto pamiętać także o zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują podczas uprawiania sportów. Jeżeli chcesz, aby maluch bezpiecznie i w odpowiedzialny sposób towarzyszył Ci podczas rowerowych wycieczek, to koniecznie zaopatrz go w kask.

czytaj całość »
Zakładanie owijki na rower szosowy

Zmiana owijki na rowerze szosowym jest zadaniem stosunkowo łatwym i nie wymagającym posiadania specjalistycznych narzędzi. Modyfikacja ta może natomiast przynieść znaczącą poprawę wyglądu oraz funkcjonalności kierownicy.

czytaj całość »
Domowy warsztat rowerowy

W jeździe na rowerze doceniasz głównie niezależność, jaką ma on do zaoferowania? Nie chcesz uzależniać się także od zewnętrznych warsztatów i większość prac remontowo – serwisowych chciałbyś wykonywać samodzielnie?

czytaj całość »
Diagnostyka, naprawa i serwis rowerów elektrycznych w Poznaniu

Zastanawiasz się nad zakupem roweru elektrycznego? W ofercie Tandem Poznań znajdziesz szeroką ofertę tego typu pojazdów. Obawiasz się o dostępność usług serwisowych? Zupełnie niepotrzebnie. Najlepszą diagnostykę rowerów elektrycznych w Poznaniu wykonasz właśnie u nas.

czytaj całość »
Serwis napędów Shimano Steps, Bosch, Brose, Santour

Tandem Poznań to nie tylko bogato zaopatrzony sklep rowerowy, ale także solidna baza usługowa dla wszystkich miłośników dwóch kółek. Oddając swój rower do naszego serwisu, możesz mieć pewność, iż trafia on w ręce zaangażowanych profesjonalistów.

czytaj całość »
Odzież sportowa na rower

Odpowiednio dobrana odzież sportowa, może znacznie podnieść komfort jazdy na rowerze, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych. Wiadomym jest, iż zbyt wysoka bądź zbyt niska temperatura, wywołuje dyskomfort fizyczny. Aby maksymalnie go obniżyć, warto zainwestować w odpowiednie koszulki i spodnie rowerowe.

czytaj całość »
Rowery miejskie

Rowery miejskie, jak sama ich nazwa wskazuje, są dedykowane głównie dla tych osób, które poruszają się w warunkach nie terenowych, chociaż niektóre z nich, mogą z powodzeniem być wykorzystywane w trekkingu.

czytaj całość »
do góry
Pokaż pełną wersję strony
Copyright © 2016 www.nazwa.pl Sklepicom - sklepy internetowe